BAVTE SE…

Glamping V LOMU může být ještě pestřejší. Rádi vám zapůjčíme RC modely offroadových aut, pro něž je v lomu vybudována přírodní dráha, čtyřkolku na delší výlet po Beskydech nebo promítací plátno a projektor. Ať už si budete chtít užít lesní kino nebo v rámci teambuildingu ukázat nějakou prezentaci.

A KAM SE VYDAT V OKOLÍ GLAMPINGU?

ONDŘEJNÍK – NA/HORU S VÝHLEDEM

Výhledy z vrcholu Ondřejníku jsou výjimečné. Je jen málo hor, ze kterých je výhled téměř do všech světových stran… Jako na dlani máte okolní města, ale i zbytek beskydských hor.

Pod vrcholem pak narazíte na dřevěnou chatu s občerstvením a nejlepším borůvkovým pivem z lokálního pivovaru.

PUSTEVNY – LANOVKOU ZA ARCHITEKTUROU

Pustevny jsou velmi vyhledávanou a oblíbenou lokalitou beskydské turistiky. Jsou jedním z předních míst, kde najdete přední architektonické skvosty z minulého a současného století. Po výstupu z lanovky, která je jednou z nejstarších v Evropě, vás přivítá představitel současné architektury ze studia Kamila Mrvy – Horní stanice lanovky. A kousek od ní stojí Maměnka a Libušín, ikonické stavby Dušana Jurkoviče.

RADEGAST A RADHOŠŤ – STRÁŽCE BESKYD

Beskydy, Pustevny a především Radhošť, jsou bezesporu spjaty s jménem Albína Poláška. Ten vytvořil a daroval sochu Radegasta, kterou potkáte na trase z Pusteven na Radhošť. Na samotném vrcholu Radhoště pak vaši pozornost zaujme socha věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří „hlídají“ kapličku na Radhošti.

VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Vesnička na kopci se starými chalupami, mlýnská dolina s ukázkami starých řemesel a dřevěné městečko, ve kterém jsou pravidelné rukodělné jarmarky. Valašské muzeum v přírodě je jedinečným představitelem valašského života v místním kraji.

HRAD HUKVALDY

Druhá největší zřícenina v České republice. Tajuplný hrad je plný zákoutí, komnat, výhledů, ale i sklepení. Nechte se pohltit středověkou atmosférou hradu nebo navštivte nějakou další místní atrakci.

MUZEUM TATRA V KOPŘIVNICI

Velké a malé auta, osobní a nákladní, stará i nová, klasická i futuristická. Muzeum Tatra v Kopřivnici nabídne neotřelou podívanou v interaktivním muzeu, kde se zabaví malí i velcí!